TA0012200K01 - FRER United Arab Emirates
وصف: Transformers Type CURRENT Primary current rating 200 A Secondary current rating 1 A Power rating 10 VA Test voltage 3 x 1 kV AT 50 Hz Insulation voltage 0.75 kV Operating frequency 50 TO 60 Hz Class protection 5P10 Manufacturer FRER Manufacturer Part Number TA0012200K01 CODE:G02 Certification: MRB EAC-EURASIAN CONFORMITY. 1. The materials/equipment imported to RoK and subject to mandatory certification in accordance with Customs Union Technical Regulations shall be marked with #EAC” logo. 2. All explosion proof materials / equipment shall be #Ex” marked by Manufacturer according to Customs Union Technical Regulation 012/2011 #On safety of equipment intended for use in explosive environments” 3. Nameplate, marking, labeling and packaging, instructions for the equipment/materials of foreign manufacturer shall be translated to Kazakh and Russian languages according to RoK Law No. 151 dated 11 July 1997 On Languages in the Republic of Kazakhstan and Decree of the Government of the Republic of Kazakhstan No.277 dated 21 March 2008 On confirmation of TR #On Packaging, marking, labeling and their correct marking requirements