PRK15.XD1/4P-M12 - LEUZE ELECTRONIC United Arab Emirates
وصف: PRK15.XD1/4P-M12 Application: Detection of wrapped objects Range limit: 0.05 ... 9 m Light source: LED, red Supply voltage: 10 ... 30 V, DC Digital switching outputs: 2 pcs. Switching output 1: transistor, PNP, light switching Switching output 2: transistor, PNP, dark switching Switching frequency: 500 Hz Connection: round plug, M12, plastic, 4-pin Housing design: cubic Dimensions: 15mm x 42.7mm x 30mm Housing material: plastic Operating elements: 270 ° potentiometer Ambient temperature, operation: -40 ... 60 ° C Protection class: IP 67, IP 69K Country of origin: Germany Weight Approx: 15 g/ea