MTO-2VOOOF0E05M3AKZOSG150S0979 - MESSKO United Arab Emirates
وصف: Former Part No. 643-0000000048190153205083
Product MTO-oil level indicator
Article designation MTO-ST160G/2CO
Switching capacity max. 5A/230VAC or 0,2A/220VDC
Indicator:
Housing RAL 7033 - cement grey
Term. cover/inscription color Messko Standard black
Dial markings MAX (30°)
-- +35°C (-38°)
-- MIN (-70°)
Number limit switches 2
Switch type adjustable
Switching mark 25°
Switching mark -65°
Analogue / digital output not provided
Switching point K1 not provided
Electrical connection Cable gland M25x1,5
Flange:
Special option not provided
mounting flange Standard
Type of drive Axial design, g. ratio 1:2
Support tube length 150 mm
Float:
Float design Axial, 2 float, cylindrical
Length of rod 979 mm
Protection class IP55
Ambient temperature -40°C ... +70°C